Sufity napinane

Firma BudremLis specjalizuje się w montażu sufitów napinanych.
Sufity napinane to nowoczesne i ekonomiczne wykończenie każdego rodzaju wnętrza.
Doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych i lokalach użyteczności publicznej. Innowacyjna technologia umożliwia nadanie każdemu wnętrzu unikatowego i niepowtarzalnego wyglądu.

W odróżnieniu od tradycyjnych sufitów podwieszanych, pozwalają one na całkowitą dowolność nie tylko w doborze koloru czy faktury, ale również kształtu sufitu. Nowatorski system montażu sprawia, że poza walorami estetycznymi mogą też pełnić funkcję ochronną (np. przed zalaniem).

Niska cena w połączeniu z szeroką paletą możliwości aranżacji wnętrz sprawia, że sufity napinane są coraz częściej wybierane przez projektantów, architektów i budowlańców, jako doskonałe wykończenie każdego wnętrza. Dotyczy to zarówno nowych budynków, jak i tych remontowanych.

W naszej ofercie znajdą Państwo także inne rodzaje sufitów podwieszanych:

 • Sufity rastrowe
 • Sufity modułowe
 • Sufity w systemie suchej zabudowy

Pomożemy Państwu w doborze optymalnego systemu oraz w zaprojektowaniu Waszego nowego wnętrza.

Zalety sufitów napinanych

Sufity napinane to ogromna przewaga nad tradycyjnym sufitem podwieszanym. Po raz pierwszy na rynku pojawił się produkt, który tak bardzo przewyższa dotychczasowe rozwiązania.

Dlaczego? Powodów jest kilka:

 • ekspresowy montaż
 • idealnie równy
 • brak pęknięć i rys
 • zawsze czysty
 • odporny na wilgoć
 • dowolna faktura i kolor
 • dowolny kształt
 • dowolne oświetlenie
 • nowy typ oświetlenia
 • nieprzemakalny
 • nie obciąża stropu lub dachu
 • niepalny
 • nie blaknie i nie płowieje
 • odporny na chlor

Rodzaje sufitów napinanych

Sufity napinane w połysku - najbardziej popularny rodzaj montowanych przez naszą firmę sufitów. Nadaje wnętrzu elegancji. Lustrzane odbicie sprawia, że optycznie pomieszczenie wydaje się nam dużo wyższe niż w rzeczywistości.
Ponad 100 kolorów do wyboru.

Sufity napinane matowe - najbardziej zbliżone wyglądem do tradycyjnych sufitów, malowanych farbami. Idealnie równe.

Sufity napinane transparentne - wyglądem przypominające "mleczną szybę". Podświetlone światłem LED od góry mogą świecić całą swoją powierzchnią, stanowiąc bezcieniowe oświetlenie pomieszczenia. Dla zwiększenia efektu można też zastosować oświetlenie RGB i dowolnie zmieniać kolor swojego nowego sufitu.

Sufity napinane z nadrukiem - wybierz dowolne zdjęcie, a my wydrukujemy je na Twoim suficie. Doskonale nadają się do pokojów dziecinnych. Jeżeli po jakimś czasie Twoje dziecko zmieni zainteresowania, motyw na suficie możemy wymienić bez bałaganu w ciągu 2 godzin. Mogą być również wykorzystywane na ściany.
Przy nadruku na folii transparentnej możemy je również podświetlać, uzyskując bardzo ciekawe efekty.

Częste pytania

Do jakich rodzajów pomieszczeń nadają się sufity napinane?

Montaż sufitów napinanych możliwy jest w dowolnych pomieszczeniach. Są one całkowicie bezpieczne.. Zastosowanie sufitów jest prawie nieograniczone, jednak temperatura w pomieszczeniu, gdzie zamontowany jest sufit nie powinna spadać znacznie poniżej 0 stopni. Instalacja w pomieszczeniach z podniesioną temperaturę (łaźnie parowe, itp.) także nie jest wskazana.

Na jakim etapie remontu najbardziej wskazany jest montaż sufitu napinanego?

Sufity napinane mogą być montowane zarówno w trakcie remontu, jak i bezpośrednio po nim. Jest tylko jedno zastrzeżenie- ściany powinny być już gotowe.

Czy podczas montażu jest konieczność wynoszenia mebli i usuwania tapet ze ścian?

Podczas montażu temperatura wewnętrzna wynosi mniej więcej 60 stopni. Nie ma potrzeby wynoszenia mebli, gdyż ani meble ani inne przedmioty będące w pokoju nie ulegną zniszczeniu.

Jaka jest odległość pomiędzy sufitem (ścianą), a folią?

Sufity napinane są zamontowane w odległości od 2 do 5 cm od istniejącego sufitu. W przypadku chęci zainstalowania jakiegokolwiek rodzaju oświetlenia na suficie konieczna jest konsultacja z nami w celu ustalenia szczegółów.

Ile czasu zajmuje montaż sufitu napinanego?

To zależy od stopnia skomplikowania sufitu. Montaż w pokoju o powierzchni 20 metrów kwadratowych trwa TYLKO 4 godziny.

Czy sufit napinany ma zapach?

Tak, pachnie jak większość nowych rzeczy, ale jego zapach znika po kilku dniach.

Czy łączenia folii PVC są bardzo widoczne?

Nie są bardzo widoczne, ponieważ grubość łączenia wynosi tylko 0,2 mm.

Jaką termin przydatności ma sufit napinany?

Przydatność sufitu jest niemalże nieograniczona. Jednakże Firma Sufit System daje dziesięcioletnią gwarancję.

Co się stanie z sufitem napinanym jeśli mieszkanie zostanie zalane?

Woda zgromadzi się w suficie dzięki czemu mieszkanie nie zostanie zalane. Folia może utrzymać 150 l wody na 1 mkw. Jeśli nastąpi taka sytuacja wystarczy skontaktować się z nami. Przyjedziemy, wylejemy wodę z sufitu i bez żadnego problemu ponownie napniemy sufit. Jest to ogromna zaleta, gdyż sufit uchroni dom od zalania, a co za tym idzie oszczędzi wielu wydatków związanych z remontem po zalaniu mieszkania.

Czy sufit napinany wymaga szczególnej pielęgnacji?

Jak się go czyści? Sufit nie wymaga właściwie żadnej pielęgnacji. Jest antystatyczny, więc nie przyciąga brudu. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć folię ściereczką z mikrofibry nasączoną bezbarwnym płynem do mycia szyb.